Bakım OnarımÖnemli BilgilerTeknik Bilgiler

BMW Arıza Kodları Ve Lambaları?

                                                                              

                Bayerische Motoren Werke AG genel ismi ile anılmakta olan ve kısaltması ile de BMW olarak tanınmakta olan bu marka 1916 senesinde kurulmuştur ve otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi olarak iş hayatına başlamıştır. Aynı zamanda bu marka Mini ve Rolls Royce otomobil şirketlerinin sahibi olması ile de bilinmektedir. Şirket içerisinde günümüzdeki çalışan sayısı ise tam olarak 107. 539 kişi olarak belirlenmiştir. Şirketin sloganı ve resmi kurumsal dilinin İngilizce olduğunu bilmenizi isterim ve şirket sloganının Türkçe olan anlamı ise gerçek sürüş keyfi olarak dilimize çevrilmektedir. Bu slogan sayesinde ünlü dev şirket kendisine olan güvenini de bir hayli biçimde vurgulamaktadır. BMW şirketi şirket tipi olarak da halka açık bir şirket olması ile bilinmektedir.

BMW Arıza Lambası Anlamları Nelerdir?

                Büyük bir ihtimalle siz bu yazıyı okurken BMW markalı olan aracınız bir arıza lambası yaktı ve doğal olarak da hangi nedenden ötürü bu lambayı yaktığını siz de merak ettiniz. Bu merakınızı giderebilmek adına bütün detaylara yazımızın devamından ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda BMW markalı olan araçlarınızın kontağını ilk çevirişiniz esnasında gösterge paneli üzerinde yer almakta olan ikaz ışıklarının hemen hemen hepsi yanacaktır ve yaklaşık olarak da bir iki saniye geçmesinin ardından bu ışıkların otomatik bir biçimde söndüğünü de fark edebilirsiniz. Aynı zamanda asla sönmeyen ve kırmızı renk içerisinde bulunan bir arıza lambası var ise arabanızı da çalıştırmamanız tavsiye edilmektedir.

                Bütün modelleri içerisinde neredeyse aynı göstergelere ve ikaz ışıklarına sahip olan bütün araba markalarında olduğu gibi BMW markası da bütün modelleri dahilinde aynı arıza lambası sistemlerini kullanmaktadır. Yani modellere göre değişiklik gösterebilme imkanı da söz konusu olabilmektedir. Bu insanlar adına genel biçimde bütün BMW modelleri içerisinde bulunan arıza lambaları ve ne anlama geldiği de aynı olmaktadır.

Far ve Aydınlatma

                Ön sis lambanızın açık olup olmadığına dair olan bir gösterge mevcuttur ve bu noktada yola devam edebilme olanağınız da vardır. Aynı zamanda ikinci simge ise sizlere arka sis lambanızın açık olduğunu gösterir ve herhangi sorun oluşturmamaktadır. Burada sinyal lambanızın açık olduğunu gösteren bir simge de yer alacaktır ve aynı zamanda sinyal lambanızın açık olması ile birlikte sürüşünüz esnasında sinyalin sesini duymanız da olası olan bir durum olarak kendisini göstermektedir. Uzunlarınızın açık olup olmadığını göstermekte olan bir bildirge de bulunacaktır. Aynı zamanda burada fren lambanızın arızalı olduğunu simgeleyecek bir lamba da yer alacaktır.

                Bütün bu arıza lambalarının yanı sıra bir de fark kontrol sisteminde arıza olduğunu bildiren lamba, uyarlanabilir ışık sistemi uyarıcısında sorun olduğunu bildiren lamba, kısa farların aktif olduğunu gösteren lamba, akü şarjınızın bitmiş ya da arızalı olabileceğini simgeleyen lamba, arızalı park lambasını simgeleyen bir lamba ve One Drive modunun devrede olduğunu gösteren bir lamba da burada söz konusu olan  arıza lambalarının arasında yer almaktadır. bu tip lambalar yanıyor ise bu sorunlarınızın çözümü adına gerekli olan mercie başvurmanız gerekecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu