Önemli Bilgiler

Çatlak Kırık Cam Muayeneden Geçermi?

Çatlak Kırık Cam Muayeneden Geçermi?

 ÇATLAK KIRIK CAM MUAYENEDEN GEÇER Mİ?

               Çatlak ya da kırık olan cama sahip olduğunuz arabanızın muayeneden geçip geçmeyeceğine dair olarak bir fikir sahibi olmak isteyenler arasında bulunuyor iseniz bu noktada yazımızın tam size göre olduğunu söyleyebilirim. Birtakım zamanlarda ister istemez sahip olduğumuz aracımız elimizde olan ya da olmayan nedenlerden ötürü hasara uğrayabiliyor. Bazen bu hasar durduk yere bir tekerin patlaması olabiliyorken bazen de araç camımızdaki çatlak olarak kendisini gösteriyor. Arabamızı muayeneye sokmamız gerektiği zamanlarda patlak tekeri elimizle değiştirerek bu muayeneye girebiliyor olsak da çatlak ya da kırık olan camımıza kendi başımıza müdahale etme gibi bir lüksümüz söz konusu olmayacaktır.

Çatlak Cam Nasıl Düzeltilir ya da Değiştirilir?

               Aracınızın muayeneden geçmesinin önünde bir engel teşkil eden sorun olmasından ötürü çatlak camların muhakkak bir biçimde değiştirilmesi ve veya onarılması aracın muayeneden geçer not alabilmesi adına gerekli olan bir işlem türü olacaktır. Aynı zamanda cam değiştirilmesi konusunda pek çok bilgi mevcut olsa bile bunların tamamını sizlere sunmanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Böyle bir sorun ile siz baş başa kaldığınız zamanlar dahilinde muhakkak olarak bir yetkili servisin yolunu tutmalı ve çözüm için onların yardımını talep etmelisiniz. Onların yardımı sayesinde işlerinizi çok daha kolay halledebilecek ve daha sonrasında muayene işlemlerinden de başarıyla geçebileceksiniz.

               Çatlakların aynı zamanda onarılabilir hasarlar olduğunu da bilmenizi isterim. Bu noktada çatlak olan bir camı komple değiştirmek yerine bu camın onarılmasını bekleyebilir ve size bu tarzda hizmetleri sağlamakta olan kimselerden bu durumu değişim yerine onarım olarak da talep edebilirsiniz. Çatlak onarımı ile alakalı olan işlemler sırasında öncelikle çatlak oluşumu görülen bölgenin tamamıyla temizlenmesi sağlanacaktır. Daha sonrasında ise özel bir vakum aracı sayesinde çatlak bölgesinde yer almakta olan bütün hava çekilecektir ve ardından ise çatlağın üzerine çok özel olan bir reçine uygulaması gerçekleştirilecektir. Ardından da reçinenin sertleştirilebilmesi adına işlem uygulanacaktır ve işlemin uygulandığı alan ise tekrardan temizlik işlemleri ile eskisinden çok daha iyi bir hale getirilecektir.

Çatlak ya da Kırık Cam Muayeneden Geçmez

               Asıl olan sorumuzun cevabını başlık üzerinde vermiş olsak bile detaylandırmanın gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu notkada çatlak ya da kırık olan araba camı muayene esnasında ağır kusur olarak kabul edilmesinden ötürü aracınızın muayene işlemleri tamamlanmayacaktır. Aracınızın muayene işlemlerinden geçer not alabilmesi adına yapmanız gereken işlemler çatlak olan camınızın çatlağının onarılmasını sağlamak ya da kırık olan araba camınızın değiştirilmesini sağlamaktır. Bu değişimleri ya da onarım işlemlerini yetkili servisiniz ile birlikte çok kolay bir biçimde gerçekleştirebilir ve muayene istasyonundan geri dönmek zorunda kalmazsınız. Bu kusurlar giderilmeden gidilecek olan muayene istasyonundan iyi sonuçlar alınması mümkün değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu