Bakım OnarımÖnemli BilgilerTeknik Bilgiler

Mercedes Arıza Kodları Ve Lambaları?

                                                            

               

Mercedes markası 1926 senesinde iki ayrı markanın birbirleri ile birleşmelerinin bir neticesi olarak kurulmuş olan bir otomotiv şirketi markasıdır ve aynı zamanda bu marka Almanya’nın Stuttgart şehrinde kurulmuştur. 1897  senesinde Fransa’nın Nice şehrinde yaşamakta olan Avusturyalı tüccar ve Avusturya başkonsolosu Emille Jallinek, Daimler fabrikasını ziyaret etmesinin ardından buradan bir otomobil satın almıştır. Uluslar arası finans dünyası ve aristokrasi ile de arasında iyi ilişkilerin bulunduğunu bildiğimiz Hellinek, Daimler otomobili ile beraber Fransız Riviera’sında çok büyük bir ilgiyi de toplamayı başarmıştır. Daha sonrasında ise Jellinek 1899 senesinde 23 beygir gücünde olan bir yarış arabasına büyük kızı olan Mercedes adını vererek bu araç ile birlikte Nice şehrinde bir  yarışa katılmasının ardından bu yarışta birinci olmayı da başarmıştır. Daha sonrasında ise Daimler fabrikasına tam olarak otuz altı otomobil siparişi daha verildi ve bunların isminin de Mercedes olması şart koşuldu.

Mercedes Arıza İşaretleri

                Mercedes arıza işaretleri başlığı taşımakta olan bu yazımız içerisinde Mercedes arabalar içerisinde rahatlıkla karşılaşma şansına da sahip olabileceğimiz arıza lambalarının anlamlarını siz değerli okuyucular için derledik. Aynı zamanda bu arıza lambalarının uyarıları hayatınızın herhangi bir anında Mercedes marka aracınız ile yolculuk gerçekleştirdiğiniz esnada karşınıza çıkabilecek olan arıza işaretlerinden oluşmaktadır. Aynı zzamanda bu işaretlerin pek çoğu sizin araba kullanmanızın önüne geçebilecek işaretler olmayıp önemli olanlarını zaten yazımızın devamında okuyabileceksiniz.

Arıza Lambaları

                Burada ilk olarak karşımıza çıkmakta olan uyarı lambası frenler adına bir uyarı sistemi sağlayabilmek için oluşturulmuş olan bir arıza işaretidir. Burada bir arıza işareti söz konusu olduğunda frenlerinizde bir sorun olduğunu anlayabilir ve ona göre davranabilirsiniz. Aynı zamanda bunların yanında motor soğutma suyunun sıcaklığı konusunda meydana gelebilecek olan arızaları simgeleyebilecek de bir arıza lambası yer almaktadır. akünüzün şarj sistemini gösteren bir uyarı işareti, emniyet kemerinizin güvenliğini gösteren bir emniyet kemeri kontrol ışığı, kapı açık olduğunu gösteren bir arıza lambası da bulunmaktadır.

                Motorunuzda oluşabilecek olan sorunlar için genel olarak kontrol başlıklı olacak biçimde motor arıza lambasının yandığını da fark etmeniz geç olmayacaktır. Aynı zamanda lastiğinizin basınç uyarısı konusunda bir uyarı lambası yer alır ve bu lambanın yandığı zamanlar dahilinde mutlaka lastiğinizin havasını iyi bir biçimde kontrol etmeniz de gerekecektir. Bununla beraber bir lamba da sileceklerin suyunun azaldığını veya bittiğini göstermekte olan lambadır ve burada karşınıza çıkacak olan sorunların tamamı da silecekler ile alakalı olan sorunları temsil edecektir. bir de burada pek çok insanın iyi bir biçimde bilmekte olduğu araç yakıtının azaldığını gösteren bir işaret lambası bulunmaktadır. Böyle bir lambanın yandığını görürseniz eğer yolda kalmamak adına acil bir biçimde yakıt doldurmanız da gerekli olacaktır. Böylece yolunuza kaldığınız yerden devam etme imkanına da sahip olabileceksiniz.

                Hava yastıklarınızın kapalı olduğu ile alakalı olarak da bir arıza lambası yer almaktadır ve bu lambanın yandığını gördüğünüz andan itibaren bu sorunun giderildiği zamana kadar sürüşünüzü çok dikkatli bir biçimde geçirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bu noktada motor çalışması ile alakalı olarak da bir arıza sembolü bulunur ve bu da genel olarak sizin aracınızın neden durduğu ile alakalı bir fikri sizinle paylaşmış olacaktır. Bunlarla birlikte hava yastığının arızası ile alakalı da bir lamba bulunur ve bu lamba karşınıza çıktığı andan itibaren sorun çözülene kadar sürüş esnasında çok dikkatli olmanız gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu